piatok , október 19 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Wozniacka: „Snúbenec by chcel, aby som hrala ešte 10 rokov“
Foto: TASR

Wozniacka: „Snúbenec by chcel, aby som hrala ešte 10 rokov“

ODENSE – Dánka Caroline Wozniacka má za sebou jednu z najlepších sezón, ktorú zakončila ako svetová trojka. Vlani pritom pomaly strácala chuť pokračovať v kariére.

Keď pred US Open 2016 takmer vypadla z top 100, uvažovala, že ukončí kariéru. Nasledoval však nečakaný postup do newyorského semifinále, v závere roka aj tituly z Tokia a Hongkongu a dánska tenistka bola na najlepšej ceste vrátiť sa medzi špičku. Tento rok zlepšenie potvrdila. Po svojom najväčšom úspechu, triumfe na MS WTA Tour v Singapure, sa vyšplhala v renkingu na 3. miesto.

Myšlienky skončiť sú, samozrejme, minulosť. Nič na tom nemení ani fakt, že jej snúbenec, americký basketbalista David Lee, s profesionálnym športom „sekol“. „Vždy hovorí, že je len na mne, kedy a ako ukončím kariéru. Chcel by, aby som hrala ešte 10 rokov. Chodiť sa pozerať na zápasy považuje za veľkú zábavu. Na druhej strane, je to len moje rozhodnutie,“ vysvetlila Wozniacka v rozhovore pre dánsky Ekstra Bladet.

Vyjadrila sa aj k tomu, či je pre ňu inšpirácia jej výborná kamarátka Serena Williamsová. „Ani veľmi nie. Serena je, pokiaľ ide o tenis, veľmi špecifická. Má vlastný spôsob, ktorý jej fantasticky funguje. Hrá však ročne len 6, 8 alebo 10 turnajov. Takže je odlišná,“ prízvukuje 27-ročná rodáčka z Odense.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

ATP zverejnila nominácie vo svojej tradičnej koncoročnej ankete

LONDÝN – Po WTA zverejnila nominácie v tradičnej koncoročnej ankete aj ATP. Kto sa uchádza o …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − eight =