streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Dve známe tváre z okruhu WTA ukončili kariéru – jedna pred tridsiatkou
foto: Twitter/ WTA

Dve známe tváre z okruhu WTA ukončili kariéru – jedna pred tridsiatkou

S rozhodnutím o ukončení kariéry tento týždeň prišli až dve hráčky. Jedna bola dlhé roky vynikajúcou deblistkou. Druhú  pribrzdili zranenia, a tak sa rozhodla uzavrieť pôsobenie na okruhu WTA v 27 rokoch. 

Bývalá 80. hráčka sveta Američanka Julia Boserupová má v súčasnosti 27 rokov. Mala skvele rozbehnutú juniorskú kariéru, keď vyhrala prestížny Orange Bowl. Na okruhu WTA sa však výraznejšie nepresadila najmä kvôli zraneniam.

Na sociálnu sieť napísala príspevok, v ktorom oznámila, že začína novú životnú etapu a zároveň poďakovala všetkým, ktorí boli pri nej počas profesionálnej kariéry. Oznámila tiež, že sa rozhodla pokračovať v štúdiu na vysokej škole, v súčasnosti má titul bakalárka v oblasti psychológie.


Druhou tenistkou, ktorá sa rozhodla „zavesiť raketu na klinec“, je Arantxa Parrová Santonjová. Španielka má v súčasnosti 36 rokov. Úspechy zožala najmä vo štvorhre, kde si pripísala štvrťfinále French Open aj Wimbledonu. Bola tiež 22. hráčkou v deblovom rebríčku WTA. Do najlepšej päťdesiatky sa prebojovala aj vo dvojhre – patrilo jej 46. miesto.

Skúsená tenistka sa rozhodla ukončiť kariéru po prehre v prvom kole štvorhry v Madride. Soločne s partnerkou Alionou Bolsovovou Zadoinovovou podľahli Rumunkám Irine Barovej a Mihaele Buzarnescuovej. Po zápase ju domáca skupinka priaznivcov obdarovala kvetmi.

Pred niekoľkými rokmi sa vyjadrila, že by chcela po ukončení aktívnej kariéry naďalej zostať aktívna v tenise. Rada by pomáhala mladým talentom.

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Verdasco prežíva na sklonku kariéry obrovské sklamanie

MADRID – Fernando Verdasco sa nezmestil do španielskej nominácie na finálový turnaj Davisovho pohára (18. – 24. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six + 13 =