sobota , september 21 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / WTA vyhlásila výsledky tradičnej koncoročnej ankety
Foto: TASR

WTA vyhlásila výsledky tradičnej koncoročnej ankety

SINGAPUR – Na galavečere v Singapure dnes vyhlásili výsledky tradičnej ankety usporiadanej organizáciou WTA. Ocenenia si prevzali hráčka roka, pár roka, zlepšenie roka, nováčik roka a návrat roka.

Hráčka roka

Za hráčku roka zvolili zástupcovia médií Simonu Halepovú. Rumunka zakončí sezónu druhýkrát za sebou ako svetová jednotka, no najvýraznejší úspech zaznamenala na Roland Garros. Po dlhých rokoch sa dočkala grandslamového titulu. Víťaznú trofej zdvíhala nad hlavu aj v čínskom Šen-čene a na prestížnej akcii v kanadskom Montreale.

Pár roka

Ocenenie pre deblistky putuje do Česka. Zaslúžene sa z neho teší mladý pár Barbora Krejčíková/Kateřina Siniaková. Zohraté duo zažilo rozprávkové leto. V priebehu júna a júla dobylo Roland Garros aj Wimbledon, čo je všeobecne vnímané ako najťažšie dosiahnuteľné double v tenisovom svete.

Zlepšenie roka

Najlepšie zlepšenie zaknihovala tento rok Holanďanka Kiki Bertensová. Dvadsaťšesťročná rodáčka z Wateringenu získala singlové tituly v Charlestone, Cincinnati a v Soule. V hodnotení WTA sa posunula v aktuálnej sezóne z 31. na 10. miesto. Zaslúženou odmenou je pre ňu aj štart na koncoročných MS WTA Tour v Singapure.

Nováčik roka

Najväčším objavom vrcholiacej sezóny sa stala Aryna Sabalenková. Silovo hrajúca Bieloruska začala naplno využívať svoj potenciál, čo jej prinieslo prvé dva singlové tituly na hlavnom okruhu. Premožiteľku nenašla v New Havene ani Wu-chane. V renkingu poskočila zo 78. na 15. pozíciu. Pred týždňom bola dokonca o štyri priečky vyššie.

Návrat roka

Úspešný návrat po materskej dovolenke sa podaril Serene Williamsovej. Legendárna Američanka vypadla na začiatku februára z rebríčka, ale postupne sa zlepšovala. Na Wimbledone a US Open prehrala až vo finále. Napriek iba siedmim odohraným turnajom sa dostala v rebričku už na výborné 17. miesto.

Jerry Diamond ACES Award

Cena udeľovaná na počesť bývalého výkonného riaditeľa WTA Jerryho Diamonda sa udeľuje hráčke, ktorá systematicky prispieva k popularizácii ženského tenisu prostredníctvom aktivít mimo kurtov. Tento rok bola ocenená sympatická Ukrajinka Elina Svitolinová.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Borg: „Laver Cup je tá najlepšia vec pre tenis“

ŽENEVA – Legendárny Švéd Björn Borg, kapitán výberu Európy, sa pred štartom tretieho ročníka Laver Cupu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two − one =