piatok , november 15 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Ďalšia citeľná strata – z Montrealu sa odhlásil aj Djokovič
Foto: TASR

Ďalšia citeľná strata – z Montrealu sa odhlásil aj Djokovič

MONTREAL – Srb Novak Djokovič sa rovnako ako Švajčiar Roger Federer nezúčastní na turnaji ATP Masters 1000 v Montreale (5. – 11. augusta).

Čerstvý wimbledonský víťaz a svetový hráč číslo jeden Djokovič sa ospravedlnil pre únavu. Vlani na ňu na kanadskom turnaji (hralo sa v Toronte, pozn. red.) doplatil a prehral už v 3. kole s Grékom Stefanosom Tsitsipasom.

„Je mi ľúto, že musím oznámiť absenciu na Rogers Cupe. Spolu s mojím tímom sme sa rozhodli dopriať môjmu telu dlhší oddych. Kanadu mám rád, mám tam veľa priateľov a už sa teším, keď tam budem hrať v budúcnosti,“ citovala agentúra AFP z oficiálneho komuniké zverenca trénera Mariána Vajdu.

Turnaj vynechá, pochopiteľne, aj Juan Martín del Porto. Argentínčan, 12. v rebríčku ATP, sa momentálne zotavuje po operácii pravého kolena. Spolu s Montrealom sa odhlásil aj z ďalšieho Masters podujatia v Cincinnati. V hlavnej súťaži absentérov nahradia Francúz Richard Gasquet a Kazach Michail Kukuškin.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Wimbledonská legenda, ktorá zakladala nové tradície

Tenisové kroniky evidujú mnoho hráčov, ktorí získali v kariére jeden jediný grandslamový titul zaručujúci „nesmrteľnosť“. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 1 =