nedeľa , jún 24 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Začala sa kľúčová konferencia ITF vo Vietname
Foto: ITF/Paul Zimmer

Začala sa kľúčová konferencia ITF vo Vietname

HOČIMINOVO MESTO – Včera sa formálne začala konferencia Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) vo vietnamskom Hočiminovom meste, ktorá je spojená s tradičným výročným valným zhromaždením.

Otvorenie

David Haggerty, ktorý je prezidentom ITF od septembra 2015, otvoril kľúčovú konferenciu so slovami: „ITF musí napredovať a tento týždeň potrebujem na ratifikáciu významných zmien vašu podporu. Tieto zmeny posilnia ITF. Musíme myslieť na to, čo je pre nás najlepšie.“

Noví členovia

Až 13 štátov resp. závislých území, absolvuje konferenciu spojenú s valným zhromaždením prvýkrát v histórii. Sú to: Bahrajn, Konžská demokratická republika, Eritrea, Etiópia, Rovníková Guinea, Guyana, Kiribati, Mauritánia, Namíbia, Nepál, Severné Mariány, Palau, Tahiti a Zimbabwe. Na konferencii sa zúčastňuje aj rekordných 16 pozorovateľských národov, ktoré nemajú hlasovacie právo.

Kľúčové zmeny v tímových súťažiach

Ako je už dávnejšie známe, kľúčovou témou je balíček zmien týkajúci sa tímových súťaží. Ide najmä o okresanie formátu zápasov dvojhry v Davisovom pohári na dva víťazné sety, či opätovné rozšírenie svetovej skupiny Pohára federácie na 16 tímov. Viac o balíčku zmien sa dočítate: Zverejnený balíček zmien pre tímové súťaže. Hlasovanie o balíčku príde na rad 4. augusta.

ITF Transition Tour

David Haggerty hovoril aj o ITF Transition Tour, ktorá bude zavedená v sezóne 2019. Ide o zaujímavý projekt. Jeho cieľom je zníženie počtu profesionálnych hráčov a viac možností pre talentovaných mladíkov. Tieto podujatia nahradia súčasné ITF turnaje s dotáciou 15 000 amerických dolárov. Hráči na nich nebudú získavať body do rebríčkov ATP a WTA, ale body do renkingu ITF Entry. Najúspešnejší hráči z tohto renkingu budú mať možnosť „použiť“ tieto body ako „vstupenku“ na profesionálne turnaje.

Ako už bolo uvedené počet profesionálov sa má zredukovať. Dnes štartuje na profesionálnych podujatiach okolo 14 000 tenistov, po tejto reforme ich nemá byť viac ako 750 v mužskej a 750 v ženskej časti. Títo hráči by mali byť vďaka zmenám lepšie finančne ohodnotení. Medzinárodná tenisová federácia verí, že sa po tom dokážu uživiť tenisom.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, nedeľa 24. jún

Magdaléna Rybáriková zabojuje o najcennejší kariérny titul. Filipa Horanského delí od hlavnej súťaže turnaja ATP …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 4 =