streda , august 23 2017
Tenisový Svet / Správy / Zaujímavý žreb v Poprade – dve slovenské derby v 1. kole
Foto: TASR

Zaujímavý žreb v Poprade – dve slovenské derby v 1. kole

POPRAD – Na turnaji kategórie ATP Challenger v Poprade (64 000 EUR +H, antuka vonku) bola vyžrebovaná hlavná súťaž. Osud to zariadil tak, že hneď v 1. kole uvidia diváci dve derby.

Nasadená jednotka Martin Kližan si to v 1. kole rozdá s voľnou kartou Dominikom Šprochom. Postup skúsenejšieho „Kliža“ by mal byť samozrejmosťou. V 2. kole čaká víťaza tohto derby niektorý z kvalifikantov. Vo štvrťfinále sľubujú papierové predpoklady súboj so 6. nasadeným Španielom Robertom Carballésom Baenom.

Na svojho krajana narazí aj 5. nasadený Andrej Martin. Jeho duel s Alexom Molčanom by mohol priniesť vyrovnanejšiu bitku a naznačiť možnosti talentovaného Prešovčana štartujúceho na voľnú kartu. Úspešnejší zo slovenskej dvojice si v 2. kole zmieria sily so Švédom Eliasom Ymerom alebo s Austrálčanom Christopherom O´Connellom. V prípadnom štvrťfinále sa rysuje súboj so 4. nasadeným Bielorusom Uladzimirom Ignatikom – hráčom bratislavskej akadémie Love 4 Tennis.

Posledným slovenským želiezkom v ohni bude Peter Vajda. Mladý Slovák sa vracia na okruh po 7-mesačnej pauze vďaka voľnej karte. V 1. kole vyzve českú nasadenú sedmičku Adama Pavláska. Ak by dokázal prekvapiť, čakal by ho v 2. kole ďalší Čech Václav Šafránek alebo niektorý z kvalifikantov.

 

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kovalík na US Open s hladkou prehrou v 1. kole kvalifikácie

NEW YORK – Jozef Kovalík prehral v 1. kole kvalifikácie grandslamového US Open so šiestym nasadeným …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × four =