štvrtok , december 14 2017
Tenisový Svet / Správy / Zaujímavý žreb v Poprade – dve slovenské derby v 1. kole
Foto: TASR

Zaujímavý žreb v Poprade – dve slovenské derby v 1. kole

POPRAD – Na turnaji kategórie ATP Challenger v Poprade (64 000 EUR +H, antuka vonku) bola vyžrebovaná hlavná súťaž. Osud to zariadil tak, že hneď v 1. kole uvidia diváci dve derby.

Nasadená jednotka Martin Kližan si to v 1. kole rozdá s voľnou kartou Dominikom Šprochom. Postup skúsenejšieho „Kliža“ by mal byť samozrejmosťou. V 2. kole čaká víťaza tohto derby niektorý z kvalifikantov. Vo štvrťfinále sľubujú papierové predpoklady súboj so 6. nasadeným Španielom Robertom Carballésom Baenom.

Na svojho krajana narazí aj 5. nasadený Andrej Martin. Jeho duel s Alexom Molčanom by mohol priniesť vyrovnanejšiu bitku a naznačiť možnosti talentovaného Prešovčana štartujúceho na voľnú kartu. Úspešnejší zo slovenskej dvojice si v 2. kole zmieria sily so Švédom Eliasom Ymerom alebo s Austrálčanom Christopherom O´Connellom. V prípadnom štvrťfinále sa rysuje súboj so 4. nasadeným Bielorusom Uladzimirom Ignatikom – hráčom bratislavskej akadémie Love 4 Tennis.

Posledným slovenským želiezkom v ohni bude Peter Vajda. Mladý Slovák sa vracia na okruh po 7-mesačnej pauze vďaka voľnej karte. V 1. kole vyzve českú nasadenú sedmičku Adama Pavláska. Ak by dokázal prekvapiť, čakal by ho v 2. kole ďalší Čech Václav Šafránek alebo niektorý z kvalifikantov.

 

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Ako sa dá zarobiť na tiketoch 18 000 eur?

Najširšia komunita tipérov ponúka možnosť nazrieť do tiketov skúsených borcov. Vyskúšajte aj vy jedinečnú Tiket arénu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen + 10 =