nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Správy / Zlochová do 2. kola veľkého ITF turnaja v Čchang-ša
Foto: Instagram/Zuzana Zlochová

Zlochová do 2. kola veľkého ITF turnaja v Čchang-ša

ČCHANG-ŠA – Zuzana Zlochová si poradila v 1. kole turnaja ITF World Tennis Tour v čínskom Čchang-ša (60 000 USD, antuka vonku) s Thajčankou Peangtarn Plipuechovou po setoch 6:4, 4:6, 6:3.

Začiatok zápasu našej tenistke nevyšiel. Chytila sa po odvrátení brejkbalu pri manku 0:2. V ôsmom geme sa prvýkrát presadila na príjme a záver prvého setu bol v jej réžii. Za stavu 5:4 premenila pri podaní súperky v poradí piaty setbal.

Druhé dejstvo sa začalo podobne ako prvé. Tentoraz sa podaril Thajčanke rýchly brejk v tretej hre. Zuzka opäť odpovedala pri predposlednej šanci a vyrovnala na 4:4. Plipuechová sa nezlomila, okamžite kontrovala ďalším úspechom na riterne a v desiatom geme využila po odvrátení troch brejkbalov svoj piaty setbal.

Tretiu časť otvorili obe hráčky stratou servisu. Chlieb sa lámal v druhej polovici. Dva brejkbaly na 4:2 ešte Slovenka nezužitkovala, ale ten na 5:3 už áno. Vzápätí duel poľahky ukončila.

Zaujalo nás:

  • Zlochová mala až 16 brejkbalov, 5 využila
  • v zápase získala presne 100 fiftínov
  • Plipuechová nespravila žiadnu dvojchybu

V 2. kole bude čeliť rodáčka z Bojníc domácej kvalifikantke Sun Sü-liou, ktorá dnes senzačne zdolala v derby nasadenú dvojku Chan Sin-jün.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Martin v Bielle turnajovou trojkou, Klein zabojuje v Glasgowe

BIELLA/GLASGOW – Počas budúceho týždňa budeme slovenských tenistov sledovať aj na ďalších challengerových turnajoch. Vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − 9 =