pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Zomrel velikán britského tenisu Paul Hutchins
Foto: TASR

Zomrel velikán britského tenisu Paul Hutchins

LONDÝN – Po boji s chorobou motorického neurónu včera zomrel bývalý britský tenista a dlhoročný daviscupový kapitán Paul Hutchins.

Informáciu o úmrtí 73-ročnej uznávanej osobnosti potvrdila rodina, ktorej stanovisko citoval portál BBC. „S hlbokým zármutkom oznamujeme, že sme sa s ním museli rozlúčiť. Paul svoj život zasvätil rodine a neuveriteľnej tenisovej kariére. Bolo jeho želaním, aby sme poďakovali mnohým ľuďom, ktorí boli súčasťou jeho života. Bude nám veľmi chýbať,“ uviedli Hutschinsovi rodinní príslušníci, podľa ktorých zomrel v pokoji v ich prítomnosti.

Paul Hutchins dosiahol väčšie úspechy vo štvorhre než vo dvojhre. Na Roland Garros 1968 postúpil po boku krajana Geralda Battricka do štvrťfinále. V singli bol v rovnakej sezóne v 3. kole Australian Open i US Open. V 25 rokoch pre zdravotné problémy v podstate ukončil kariéru, hoci si ešte niekoľko sporadických štartov pripísal.

V rokoch 1975 – 1987 bol daviscupovým kapitánom Veľkej Británie. Dodnes je uznávaný ako jeden z historicky najlepších šéfov lavičky. Svoj tím doviedol v edícii 1978 až do finále. V ďalšom období pracoval Britskú tenisovú federáciu, v roku 2016 získal Rad britského impéria (MBE).

Paul Hutchins bol otcom štyroch detí. Tenisoví fanúšikovia evidujú najmä jeho syna Rossa, bývalého 26. deblistu sveta a štvrťfinalistu Wimbledonu i US Open z roku 2011.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: tenisti si užívajú Rím, hudobný počin Wozniackej s Radwaňskou

Aj tento týždeň prinášame výber zo sociálnych sietí. Väčšina tenistov si vychutnáva návštevu pamiatok vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 4 =