pondelok , október 15 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Zranený Nišikori sa odhlásil z Australian Open
Foto: TASR

Zranený Nišikori sa odhlásil z Australian Open

MELBOURNE – Japonec Kei Nišikori je prvou veľkou hviezdou, ktorá sa odhlásila z Australian Open. Pred pár hodinami o tom informoval prostredníctvom svojej oficiálnej aplikácie.

Bývalý 4. hráč sveta laboruje od augusta so zranením pravého zápästia. Dlhá pauza ho odsunula v rebríčku na 22. miesto a jeho návrat sa znova odkladá. „Je mi to veľmi ľúto, ale musím vám oznámiť, že budem chýbať na tohtoročnom Australian Open,“ uviedol vo svojom stanovisku finalista US Open 2014.

„Australian Open je môj obľúbený Grand Slam. Môj domáci. Je to Grand Slam, ktorý sa neuveriteľne stará o tenistov a ich tímy. Bolí ma, že ho musím tento rok vynechať. Moja rehabilitácia úspešne napreduje, ale nie som ešte 100-percentne pripravený vrátiť sa v zápase na 3 víťazné sety,“ dodal.

Populárny Japonec je prvý tenista, ktorý sa oficiálne odhlásil z Australian Open, ktorý sa začína 15. januára. Otázna je aj účasť Srba Novaka Djokoviča a Brita Andyho Murrayho, ktorí pauzujú od Wimbledonu.

Nišikori by sa mal napriek tomu vrátiť v dohľadnej dobe. Počas druhého melbournského týždňa (22. – 28. januára) má sľúbenú voľnú kartu na challenger do kalifornského Newport Beach.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Halepová ukončí rok znova ako svetová jednotka

PARÍŽ – Rumunská tenistka Simona Halepová ukončí rok 2018 ako svetová jednotka. Zopakuje tak svoje postavenie z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve − eight =