nedeľa , február 25 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Zverejnený balíček zmien pre tímové súťaže

Zverejnený balíček zmien pre tímové súťaže

LONDÝN – Medzinárodná tenisová federácia (ITF) dnes zverejnila balíček plánovaných zmien pre Davisov pohár a Pohár federácie. Hlasovať sa o ňom bude 4. augusta v Hočiminovom meste.

Najzásadnejšie zmeny, ktoré budú musieť členské krajiny schváliť, sú:

  • Všetky singlové zápasy v Davisovom pohári sa budú hrať na 2 víťazné sety. Za stavu 6:6 v rozhodujúcej časti príde na rad tajbrejk. Štvorhra bude naďalej hraná na 3 víťazné sety. Trojdňový formát zostane zachovaný.
  • Finalisti Davisovho pohára aj Pohára federácie budú môcť hrať v nasledujúcom roku 1. kolo na domácej pôde.
  • Zredukuje sa počet zápasov odohraných za rozhodnutého stavu. Ak sa duel za stavu 3:0 natiahne na 3 sety alebo presiahne dĺžku 90 minút, piaty zápas sa nebude hrať.

Rozhodovať sa bude tiež o rozšírení svetovej skupiny Pohára federácie na 16 tímov. To by znamenalo, že sa Slovenky vrátia medzi elitu. Ak bude reformný balíček vo Vietname schválený, novinky vstúpia do platnosti už v sezóne 2018. ITF sa zatiaľ vzdala myšlienky usporiadať spoločné finále oboch tímových súťaží na rovnakom mieste.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kužmová v Budapešti so semifinálovou stopkou, na prienik do top 100 si počká

BUDAPEŠŤ – Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v semifinále WTA podujatia kategórie International v Budapešti. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + 12 =