piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Zverev o konci „veľkej trojky“: „Budúcnosť tenisu je v dobrých rukách“
Foto: TASR

Zverev o konci „veľkej trojky“: „Budúcnosť tenisu je v dobrých rukách“

MADRID – Tenisu už roky dominujú Srb Novak Djokovič, Španiel Rafael Nadal a Švajčiar Roger Federer. Ich čas sa však kráti a Nemec Alexander Zverev verí, že v budúcnosti môžu prísť jeho veľké chvíle.

Počas turnaja ATP Masters 1000 v Madride dostal otázku, či sa po konci tejto „veľkej trojky“ vidí na absolútnom vrchole. „Snáď áno. Je to však veľmi zložité, pretože je tu veľa mladých hráčov. Najdôležitejšie je, že budúcnosť tenisu je v dobrých rukách. Mám ale veľkú možnosť dosiahnuť to,“ odpovedal Nemec citovaný portálom Tennis World.

Na niektorých z posledných turnajov chýbal v lóži nemeckého tenisu kouč Ivan Lendl, žiadna kríza však medzi nimi vraj nie je. „Veľa spolu komunikujeme, príde do Paríža. Riešime veľa vecí a všetko ide dobre,“ odvetil Zverev. „Vždy sa pripravujem rovnako. Profesionálne a najlepšie ako viem. Tiež pred Grand Slamami,“ dodal na doplňujúcu otázku, či volí pred Grand Slamami odlišnú prípravu.

„Je to o tom hrať čo najlepšie a vydať zo seba maximum, aby prišli výsledky. Moja hra ma netrápi. Myslím len na to, aby som predviedol to najlepšie. Zlepšil som servis, riterny a najmä forhend. Myslím, že som teraz lepší tenista ako vlani, len to musím ukázať na kurte,“ uviedol nemecký mladík na margo hernej krízy, ktorá ho tento rok sprevádza.

Tému zlej sezóny uzavrel: „Taký je tenis, občas sa to deje, prehráte pár dôležitých zápasov. Zo dňa na deň sa cítim lepšie. Myslím, že zápas proti Christianovi Garínovi v Mníchove bol veľmi dobrý. Je to pre mňa skvelé, napriek tomu, že som prehral z mečbalov. Úroveň bola veľmi vysoká. Dôkazom je, že Christian získal titul.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

MS WTA Tour v Šen-čene s neprekonateľnými prémiami

ŠEN-ČEN – Koncoročné MS WTA Tour sa budú tento rok konať prvýkrát v čínskom Šen-čene, kam …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 − 11 =