piatok , november 15 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Zverev o Medvedevovi: „Momentálne je pravdepodobne najlepší hráč sveta“
Foto: TASR

Zverev o Medvedevovi: „Momentálne je pravdepodobne najlepší hráč sveta“

ŠANGHAJ – Nemec Alexander Zverev nešetril po včerajšom finále turnaja ATP Masters 1000 v Šanghaji slovami chvály na svojho ruského premožiteľa Daniila Medvedeva.

„Daniil hrá spôsobom, aký sme nikdy predtým nevideli. Možno nepredvádza ohromné víťazné údery, naskakované forhendy či niečo podobné, ale má doteraz nevidený štýl,“ začal hamburský rodák opis Rusovho neortodoxného tenisu.

Pred včerajším finále bola vzájomná bilancia 4:0 v prospech Nemca. Ten však upozorňuje, že sa časy zmenili. „Je teraz iný hráč. Dennodenne hrávame proti rôznym tenistom. Každý je iný. Neexistujú takí, ktorí hrajú identickým štýlom. On hrá veľmi ploché údery. Mám pocit, akoby sa potom s loptičkou nedalo nič urobiť. Je ťažké hrať proti nemu agresívne,“ priblížil nebezpečnosť Medvedeva.

„Možno to niekedy v televízii vyzerá, že hráči proti nemu nehrajú tak útočne, ako proti ostatným. Mám však pocit, že nám to nedovolí,“ dodal na adresu svetovej štvorky a jej mimoriadne účinného spôsobu hry.

Na záver Zverev v rozhovore pre oficiálnu stránku ATP uviedol: „Ako som už povedal na kurte, on (Medvedev) je momentálne pravdepodobne najlepší hráč sveta. Všetka česť.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Polášek po Turnaji majstrov: „Moju prvú účasť poznačilo to, že som nebol úplne fit“

LONDÝN – Filip Polášek sa včera rozlúčil s londýnskym Turnajom majstrov víťazne. S Chorvátom Ivanom Dodigom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − 18 =