pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Zverev o vplyve Lendla: „Zmenu pravdepodobne uvidíte v lete“
Foto: TASR

Zverev o vplyve Lendla: „Zmenu pravdepodobne uvidíte v lete“

LONDÝN – Nemec Alexander Zverev pridal v auguste do svojho tímu legendárneho Ivana Lendla a mnohí ľudia sa automaticky pýtajú, kedy sa dostavia výsledky. Mladý tenista v tom má jasno.

„Veľký efekt sa dostaví zrejme počas budúceho leta. Vtedy pravdepodobne uvidíte zmenu v mojej hre. Andy (Murray) bol iný ako ja, naše telá a myseľ sú odlišné, všetko závisí od samotnej osoby,“ uviedol na tlačovej konferencii v Londýne na margo prípadných porovnaní s Lendlovým bývalým zverencom. Brit Andy Murray získal pod jeho vedením prvý grandslamový titul po necelých deviatich mesiacoch spolupráce.

Viacerí odborníci i laici kritizujú doterajšie grandslamové výsledky nemeckého dlháňa. Ako sa s tým vyrovnáva? „S kritikou nemám žiadny problém. Ak mám byť úprimný, ja sám som k sebe najkritickejší,“ priznal mladší z bratov Zverevovcov.

Nie je žiadnym tajomstvom, že rodák z Hamburgu má blízky vzťah s Rogerom Federerom. Na adresu švajčiarskeho fenoména povedal: „Neviem, čo budem robiť v 37 rokoch. Dúfam, že hrať tenis, ale nikto druhý nie je Roger. To, čo robí v 37 rokoch on, sme nikdy predtým nevideli a možno už nikdy ani neuvidíme.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: tenisti si užívajú Rím, hudobný počin Wozniackej s Radwaňskou

Aj tento týždeň prinášame výber zo sociálnych sietí. Väčšina tenistov si vychutnáva návštevu pamiatok vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 − sixteen =