utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Zverev po Paríži: „Medzi víťazmi sú hráči, ktorí zvyčajne Masters turnaje nevyhrávajú“
Foto: TASR

Zverev po Paríži: „Medzi víťazmi sú hráči, ktorí zvyčajne Masters turnaje nevyhrávajú“

PARÍŽ – Nemec Alexander Zverev dohrával minulotýždňový turnaj kategórie ATP Masters 1000 v Paríži s bolesťami ramena. Srb Novak Djokovič sa zas sťažoval na prechladnutie. Víťazom sa stal napokon senzačne Rus Karen Chačanov, no práve nemecký mladík to vidí ako vec, ktorú musí ATP riešiť.

„Dúfam, že si ATP jedného dňa uvedomí, že nemôžeme hrať 11 mesiacov ročne. Skutočne potrebujeme čas na oddych,“ posťažoval sa Zverev na pridlhý kalendár. „Tento turnaj má v histórii medzi víťazmi hráčov, ktorí zvyčajne Masters turnaje nevyhrávajú. Je to preto, že špičkoví hráči sú unavení,“ podporil svoj názor parížskym podujatím, ktoré prináša prekvapivých víťazov najčastejšie z celej série Masters 1000.

„Takže dúfam, že to ATP pochopí. Rozprával som sa o tom s mnohými hráčmi, všetci so mnou súhlasili,“ pokračoval piaty muž sveta. Neprekáža tenistom, že by počas roka zarobili menej? „Tí, s ktorými som hovoril, s tým nemajú problém. Ak sa o seba môžete viac starať, môžete mať dlhšiu kariéru. Ak to bude nastavené ináč, môžete zarobiť také isté množstvo peňazí. Turnaje môžu byť väčšie,“ navrhol riešenie.

Na záver nemecký mladík dodal: „Môžeme hrať častejšie veľké turnaje. Ale ako som povedal, sme špičkoví hráči a ak hráme dlhšie, v podstate do 20. novembra, nezostáva nám veľa času na prípravu.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Vracajúci sa Sock: „Zranenie bolo zrejme najväčšie požehnanie“

ATLANTA – Američan Jack Sock sa dnes po polročnej prestávke vráti na domácom turnaji kategórie ATP …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 + ten =