nedeľa , jún 24 2018
Tenisový Svet / Správy / Zverev po vypadnutí v Cincinnati: „Som úplne mŕtvy“
Foto: TASR

Zverev po vypadnutí v Cincinnati: „Som úplne mŕtvy“

CINCINNATI – Štvrtý nasadený Nemec Alexander Zverev prehral včera neskoro večer v 2. kole ATP Masters 1000 turnaja v Cincinnati (4 973 120 USD, tvrdý povrch vonku) s Američanom Francesom Tiafoeom 6:4, 3:6, 4:6. Čo povedal po zápase?

Dôvody prehry

Nemeckého mladíka čakal už jedenásty zápas za posledné dva týždne. Desaťzápasová víťazná šnúra ho síce pasovala do pozície favorita, no únava si vybrala svoju daň. „Momentálne som úplne mŕtvy,“ stručne zhodnotil situáciu na tlačovej konferencii šampión z Washingtonu a Montrealu.

„Mŕtvo som sa cítil už počas posledných dvoch dní. Koľko som toho odohral? Dvanásť zápasov za dva týždne? Vyhral som turnaj kategórie ATP 500 aj ATP Masters 1000, porazil som veľa hráčov z top 10 a absolvoval som ťažké duely,“ vysvetľoval nečakané zakopnutie 7. muž sveta.

„Nie som stroj. Cítim sa unavený. Nechcem však znevažovať jeho víťazstvo. Odviedol skvelú prácu, ale v polovici druhého setu som predvádzal asi 10-percentný výkon,“ pokračoval v opise momentálneho stavu Zverev.

Oddych a šance na US Open

„Vždy som na kurte motivovaný, nabudený. Každý má ale fyzické limity. Ja som ten svoj dosiahol. Teraz si dám 3 – 4 dni voľna. Budem hrať golf alebo pôjdem oddychovať na pláž,“ teší sa 20-ročný supertalent.

Na záver sa mladší z bratskej dvojice Zverevovcov vyjadril k blížiacemu sa US Open: „Je tam zopár veľkých favoritov. Roger a ‚Rafa‘ sú momentálne najsilnejší. Nasleduje malá skupinka hráčov, do ktorej, myslím si, patrím aj ja.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, nedeľa 24. jún

Magdaléna Rybáriková zabojuje o najcennejší kariérny titul. Filipa Horanského delí od hlavnej súťaže turnaja ATP …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − 11 =