piatok , august 17 2018
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Zverev v Šanghaji zúril. Del Potro: „Aj Federer lámal rakety“
Foto: TASR

Zverev v Šanghaji zúril. Del Potro: „Aj Federer lámal rakety“

ŠANGHAJ – V zápase 3. kola ATP Masters 1000 turnaja v Šanghaji medzi Juanom Martínom del Potrom a Alexandrom Zverevom sa zrodil Argentínčanov triumf 3:6, 7:6(5), 6:4. A Nemec počas zápasu i po ňom len ťažko bojoval s emóciami.

Del Potro na Turnaji majstrov a v novej sezóne

Populárny obor z Argentíny bol po zápase šťastný. Pochvaľoval si, že ho už dlhšie netrápia zdravotné problémy a môže hrať naplno svoje bekhendy. „Medzi sezónami sa chcem dobre pripraviť. Rok 2018 by som chcel absolvovať celý, odohrať 20 – 22 turnajov. Bolo by to skvelé,“ robí si plán na najbližšie obdobie.

V závere aktuálnej sezóny by mal „Delpo“ odohrať ešte turnaje v Štokholme, Bazileji a Paríži. Teoreticky má stále šancu kvalifikovať sa na londýnsky Turnaj majstrov. Stráca okolo 900 bodov. „Nemyslím na Londýn. Samozrejme, bolo by skvelé dostať sa tam, ale neuvažujem nad tým. Chcem len hrať stále tak, ako dnes,“ vysvetlil.

„Ak ale bude úroveň mojej hry naďalej stúpať, v budúcnosti budem mať šancu zahrať si v Londýne. Momentálne na to nie som pripravený. Šesť alebo sedem tenistov je kvalifikovaných, takže by to bola veľmi náročná výzva,“ dodal.

Šokovaný Zverev

Úplne odlišné pocity prežíval mladý Nemec. „Odohral skvelý zápas. Jeden z najlepších v sezóne. Obaja sme boli silní od základnej čiary. Neviem, čo som mohol spraviť lepšie. Je však pre mňa neuveriteľné, že som prehral zápas, v ktorom som iba raz stratil podanie, keď som nehral proti Isnerovi ani Karlovičovi,“ nechápavo poznamenal Zverev, ktorý nastrieľal 22 es.

„Hrozne som riternoval a hral výmeny pri jeho podaní. Pri svojom servise som však hral od základnej čiary veľmi dobre. Keď ma brejkol, viedol som tuším 40:15 alebo 40:0. Potom prišla chvíľa nekoncentrácie. Som naštvaný. Veril som, že ak zvládnem tento zápas, tak sa dostanem ďaleko,“ smútil rodák z Hamburgu.

Po stratenom podaní prišla rozbitá raketa:

Del Potro si spomenul na Federerovu mladosť

Hoci je lámanie rakiet považované za nešportové, fanúšikovia i hráči preň majú väčšinou pochopenie. „Áno, vnímal som jeho frustráciu. Servis je preňho, rovnako ako pre mňa, veľmi dôležitý. Stále je veľmi mladý, musí sa naďalej učiť,“ zhodnotil Juhoameričan súperov zlostný prejav.

Vzápätí rodák z Tandilu s úsmevom dodal: „Takéto veci sa stávajú. Pamätáme sa na Rogera, keď bol mladý. Tiež lámal rakety. Každý to môže spraviť. Myslím si, že Alexander je skvelý, súťaživý hráč.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Pouille plánuje bojkot Davis Cupu, nepáčia sa mu zmeny

Francúz Lucas Pouille už nebude podľa miestneho periodika L’Equipe reprezentovať svoju vlasť v Davis Cupe. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 − one =