utorok , september 17 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Zverev znova ostro skritizoval daviscupové zmeny
Foto: TASR

Zverev znova ostro skritizoval daviscupové zmeny

FRANKFURT – Nemec Alexander Zverev je najväčšou hviezdou kvalifikačných bojov v Davisovom pohári. Zatiaľ čo na zápas proti Maďarsku do Frankfurtu pricestoval, na finálový turnaj do Madridu (18. – 24. novembra) sa nechystá.

Tretí muž rebríčka ATP patrí dlhodobo medzi najväčších kritikov zmien, ktoré sa v Davis Cupe pred aktuálnou sezónou udiali. „Horší systém sa nedal vymyslieť. Som 100-percentne proti tomuto systému a kým to bude takto, nebudem hrať,“ uviedol Zverev, ktorý verí, že sa do dvoch rokov vráti starý model so zápasmi doma a vonku.

Na domácu kvalifikáciu však prišiel pomôcť. „Chcem, aby mali chlapci šancu v Madride ten systém otestovať. Milujem, keď tu môžem byť s ostatnými a hrať za Nemecko proti inej krajine. Dúfam, že sa to čoskoro zase vráti,“ dodal mladší z bratov Zverevovcov.

Daviscupová reforma v súčasnosti polarizuje tenisovú obec. Šancu mu dávajú Dominik Hrbatý, Rafael Nadal či Dominic Thiem, proti nemu sa postavili zase Lleyton HewittNovak Djokovič alebo Lucas Pouille.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer nepriamo naznačil blížiaci sa koniec kariéry

ŽENEVA – Švajčiarsky tenista Roger Federer v rozhovore pre magazín Tennishead priznal, že jeho plány na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − 9 =